Jak vybrat kameramana a fotografa na svatbu?

13.03.2019


Popularita svatebních videí roste. Oproti fotografiím je navíc video živější, dynamičtější a dokáže více zachytit emoce. Jenže, jak správně vybrat kameramana, co všechno si nechat natočit i hlavně - kolik peněz ze svatebního rozpočtu si připravit? 

Proč mít svatebního kameramana?

Pokud přemýšlíte, zda pověřit natáčením vaše svatebčany, nebo zainvestovat do kameramana, druhá možnost je rozhodně lepší. Pokud opravdu toužíte po videu, které dokonale zachytí atmosféru vaší svatby, svěřte raději kameru do rukou profesionála. Ten natočí spoustu materiálu, sám ho sestříhá a výsledkem bude video nabité emocemi. Profesionální svatební kameraman si prostuduje harmonogram vašeho svatebního dne, aby mu nic neuteklo, a tak se rozhodně nemusíte bát, že byste mu musela dávat pokyny, kdy má točit. Další výhodou je prvotřídní technika, kterou si každý kameraman přiveze s sebou. Perfektní kvalita videa je proto zaručena!

Než začnete pátrat po ideálním kameramanovi, rozhodněte se, jak chcete svatbu natočit. Možností je opravdu spousta. Video nemusí být nutně točené jen klasickou kamerou nebo na fotoaparátem, ale také můžete mít svatební video z výšky pomocí dronu.

Kdy vybírat svatebního kameramana?

Když jste z práce konkrétního kameramana nadšená, počítejte s tím, že rozhodně nebudete jediná. Ti nejlepší jsou rezervovaní klidně rok dopředu. Proto je dobré kameramana vybírat opravdu co nejdříve. To samé platí i u svatebního fotografa.

Jak vybrat kameramana?

Jedním z rozhodujících faktorů bývá často cena, ale k té se dostaneme později. Velmi důležité je také to, aby vás oslovily ukázky kameramanovy práce. I video z cizí svatby by ve vás mělo vyvolat emoce, nadchnout vás. Pokud po jeho shlédnutí budete mít pocit, že přesně tak by mělo vypadat i vaše video, není o čem přemýšlet.

Ideální kameraman by měl být zkušený a pohotový. Také by měl být připravený na všechny podmínky. To znamená, že si musí poradit se změnou světla, například když se zatáhne obloha nebo když se točí večerní party, kde je jen malé osvětlení.

Kolik stojí svatební video?

Cena svatebního videa se odvíjí od toho, kolik má kameraman zkušeností, jakou používá techniku, popřípadě kolik přístrojů bude mít s sebou, jak dlouho bude točit i jak dlouhé bude výsledné video. Ceny za natáčení celého svatebního dne se pohybují většinou od 10 tisíc do 60 tisíc.

Záleží také na doplňkových službách jako je např. natáčení svatebního videa dronem apod.

Co vše nechat natočit?

Nejprve se musíte rozhodnout, jestli chcete svatební klip, který má většinou jen pár minut a je podložený hudbou, nebo svatební film, který může mít i více jak hodinu. Oba formáty zachytí celý váš den. Jen počítejte s tím, že celý projev vašeho tatínka nebo svědka se do něj určitě nevejde. Proto u nás nabízíme jak krátký sestřih (svatební klip 3-5 min), tak i svatební film (30-60 min), kde je vše, včetně zvukové stopy.

Jak si objednat svatebního kameramana?

Stačí kliknout na naši nabídku "svatební video", kde se dozvíte více informací. Pro konkrétní cenu svatebních balíčků nám vyplňte formulář. Rádi vám pak pošleme náš ceník za natočení svatebního videa.


Naše nabídka svatebního videa

Zdroj článku: Ženy.cz