Pixels of the Universe

Pixels of the Universe

Pixels of the Universe - vesmírné trio mladých nadšenců z Brna


Každý z nich má za sebou angažmá v několika úspěšných kapelách. Teď se rozhodli zkusit vlastní alternativní projekt a rovnou přicházejí i s atraktivním videoklipem Guatrass natáčeným v interiérech vodní elektrárny Dalešice.

Kapela Pixels of the Universe vznikla jako autorský počin bubeníka Honzy Eliáše. "Náš styl bychom nazvali jako alternative-electronica, ale kombinujeme v našich písničkách drum&base, RnB i eletro-pop. Snažíme se spojovat živé prvky s propracovanou elektronickou muzikou", říká Honza, který je rovněž i dvorním skladatelem kapely.

Tříčlenní Pixels of the Universe kombinují klasické hudební nástroje jako bicí (Jan Eliáš), basu (Dominik Drgoň), zpěv a syntetizátory (Sabina Bartizalová) s předem připravenými elektronickými motivy, které, si kapela tvoří výhradně sama.

Začátkem léta 2018 vypouští do světa nový singl Guatrass, ke kterému natočili i videoklip na opravdu neobvyklých místech - v prostorách vodní elektrárny Dalešice a hudebního klubu Music Lab. Pro tento klip navázali spolupráci s Jamax production, která se ujala natáčení a režie. Kapela si zakládá na vizuální stránce sebeprezentace a i jejich nový videoklip slibuje unikátní light design s osobitou atmosféru, kterou můžou posluchači okusit i na živých koncertech Pixelů.

"Píseň je o hledání vnitřní rovnováhy, klidu a spokojenosti. O oproštění se od zažitých pravidel a zároveň vybízí k vytvoření pravidel vlastních." vysvětluje zpěvačka Sabina. Dodává, že skladba je rovněž o štěstí, které si hledáme každý sám, a které nezáleží ani tak na okolnostech, jako spíše o nastavení nás samotných a o našem vlastním pohledu na svět.

A co plánuje kapela do budoucna? Prý je to jasné - tvořit, tvořit, tvořit a pokud vše dobře půjde do roka i vydat své první CD. V nejbližší době můžete Pixely vidět v brněnském Music Labu 11. května 2018, kde společně s kapelou Jay Delver poprvé uvedou svůj nový videoklip, nebo 25. května 2018 na brněnské Melodce.

Text: music-zone.eu