Skytrip.cz

úchvatné vyhlídkové lety

Pavel Vild je letec, který na letišti v Příbrami u Prahy ukazuje dalším lidem nádherná místa ČR z ptačí perspektivy. Je to nádherná práce a jsme velmi rádi, že jsme to mohli zažít.

natáčení v palubě letadla
natáčení v palubě letadla

Naše spolupráce o natočení firemního videa začala asi jako vždy přes e-mail. Pavel využil webový formulář, kde stručně uvedl, že by měl zájem o natočení jeho práce tak, aby lépe přiblížil jak svým potencionálním zákazníkům, ale také svému okolí to, co dělá.


S domluvením termínu u tohoto natáčení to bylo trochu složitější. To proto, že jsme čekali na vhodné počasí, aby video bylo točeno s večerním sluncem. 

Přichází nám od Pavla zpráva: "tak v pátek je na 90% šance nádherného počasí, v sobotu a další dny se počasí výrazně pokazí". 

Nabalili jsme veškerou výbavu a výstroj a vyráželi z Brna do 250 kilometrů vzdálené Příbrami. Nesměli jsme čekat, jelikož jsme natáčeli na podzim a kdo ví, jak bude zítra.

Potřebná výbava k natočení videa
Potřebná výbava k natočení videa

Opravdu se Pavel nemýlil. Vyšlo nádherné počasí a bezvadný západ slunce! Bylo vidět, že jako pilot má počasí v malíčku. 

Vybalujeme kamery, objektivy - přemýšlíme, co vše si musíme vzít s sebou nahoru, jelikož díky prostoru nemůžeme vzít vše. Odvážně a rozhodně instalujeme na zadní směrové křídlo GoPro. Druhé instalujeme pod přední pravé křídlo a ještě jedno do uvnitř kabiny.


Dostáváme povolení k vzletu a během pár vteřin jsme ve vzduchu. Děláme první záběry... Sluníčko nám dovolí udělat několik kompozičně skvělých záběrů. Během pár minut dolétáme nad hrad Karlštejn a po sléze letíme přímo nad vápencovým lomem Velká Amerika.

Přes vysílačky se radíme, zdali se už vrátit zpět na letiště, nebo je třeba dalšího času na záběry. Volíme jistotu a pokračujeme delší okruh, který nás zavedl až televiznímu a rozhlasovému vysílači Cukrák.


Palubní přístroje letadla jsou bizarní
Palubní přístroje letadla jsou bizarní

Při návratu na letiště nám podle plánu krásně zapadá slunce a připraveně a cíleně děláme předem domluvené záběry. Času není mnoho, slunce zapadá velmi rychle a tak pracujeme rychle a přesně, abychom tuto chvíli nepropásli. 

Podařilo se, je tma a kolem stále prolétávají letadla. Podle připraveného scénáře Pavel mluví do mikrofonu Rode. Tyto věty budou sloužit v postprodukci k podladění videa jeho hlasem


"S Pavlem byla úžasná komunikace a rádi na naši spolupráci vzpomínáme. Je to velmi milý a příjemný chlap, který dělá práci, která ho baví a naplňuje ho - a to je velmi příjemné.  Velmi děkujeme a velmi rádi využijeme nabídnutého pozvání na další vyhlídkový let."   

Matty a Honza